آموزش دوره‌های رسمی تئوری انتخاب، ‌واقعیت درمانی و مدیریت راه‌برانه

آموزش دوره‌های رسمی تئوری انتخاب، ‌واقعیت درمانی و مدیریت راه‌برانه

روانشناسی کنترل درونیِ تئوری انتخاب، یک رویکرد کاملا علمی (مغز-محور) است که کاربست‌های عملی فراوانی در زندگی، حرفه مشاوره، مدیریت نیروهای انسانی و کوچینگ دارد. مهمترین کاربست آن در بهبود رابطه‌های انسانی است. از آنجایی که اعضای هیئت علمی و دپارتمان آموزش رای‌مانا، همگی از اعضای هیئت علمی موسسه بین‌المللی ویلیام گلسر نیز هستند، در کنار سایر فعالیت‌های آموزشی خود در حوزه کوچینگ،‌ دوره‌های رسمی آموزشِ تئوری انتخاب،‌ واقعیت درمانی و مدیریت راه‌برانه را نیز به متخصصین و عموم علاقمندان آموزش می‌دهند.

دوره‌ها

دوره‌های رسمی که توسط اعضای هیئت علمی و دپارتمان آموزش رای مانا انجام می‌شود شامل دوره اول تئوری انتخاب و واقعیت‌درمانی (دوره فشرده پایه)، دوره دوم (دوره پایه عملی)، و دوره چهارم (پیشرفته عملی) است. دوره‌های غیررسمی واقعیت‌درمانی نیز شامل کارگاه‌های سوپرویژن است که برای سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته برگزار می‌شود. مخاطبین کارگاه‌های سوپرویژن معمولا داوطلبین دوره گواهینامه واقعیت‌درمانی و علاقمندانی هستند که دوست دارند واقعیت‌درمانی و مشاوره بر اساس تئوری انتخاب را خیلی بهتر یاد بگیرند. مخاطبین این دوره‌ها ترکیبی از عموم (مدیران و سایر تخصص‌ها و پیشه‌ها) و متخصصین (روانشناسان و مشاورین) هستند که به دلایل شخصی یا حرفه‌ای در دوره‌های رسمی یا غیر رسمی تئوری انتخاب و واقعیت درمانی شرکت می‌کنند.

دوره اول تئوری انتخاب و واقعیت‌درمانی (دوره فشرده پایه) به دلیل ماهیت بسیار ویژه‌ای که دارد، بخصوص در بحث بهبود رابطه با خود و دیگران، همیشه مورد استقبال طیف وسیعی از عموم علاقمندان بوده است. افراد غیر‌روانشناس و غیر‌مشاور به این دلیل در این دوره و حتی در دوره دوم شرکت می‌کنند که با یک «شیوه جدید تفکر و زندگی» آشنا شوند تا بتوانند روابط، خود و زندگی خود را موثرتر مدیریت کنند و به سمت داشتن یک زندگی خوب،‌ خوش و مسئولانه حرکت کنند.

ما همیشه بازخوردهای بسیار مثبت و زیبایی از شرکت‌کنند‌گان در این دوره‌ها دریافت کرده‌ایم و تقریبا همگی گواهی داده‌اند که این دوره‌ها نقش اساسی در شیوه تفکر، شادمانی و  اثربخشی‌شان در روابط انسانی، زندگی و کار داشته است.