گواهینامه بین المللی کوچینگ سازمانی و کارکنان

گواهینامه بین المللی کوچینگ سازمانی و کارکنان

کارگروه تخصصی مشترک سازمان مدیریت صنعتی و موسسه کوچینگ و راه‌بری رای‌مانا، برنامه “گواهینامه بین‌المللی کوچینگ سازمانی و کارکنان ” را برگزار می‌کند.
این برنامه در راستای یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین نقش‌های مدیرِ راه‌بر؛ کوچ کردن کارکنان و مدیران زیردست در سازمان، اجرا می‌شود. در راه‌بری و مدیریت نوین ضروری است که هر مدیر بتواند دانش و مهارت مهمِ کوچینگ را به‌صورت علمی و کاربردی بیاموزید و به‌کار بگیرد. این برنامه علمی و حرفه‌ای معتبرِ بین‌المللی، زمینه توسعه راه‌بران، مدیران و سازمان‌ها را از طریق کوچینگ علمی و اصیل فراهم می‌کند.
«سازمان مدیریت صنعتی» نخستین نهاد حرفه‌ای‌-تخصصیِ فعال در حوزه‌ی مدیریتِ سازمانی (مشاوره، آموزش و تحقیق) در ایران است. سازمان مدیریت صنعتی با بیش از نیم ‌قرن سابقه، نقش بی‌بدیل و منحصر‌به‌فردی در توسعه‌ی ظرفیت مدیریت کشور داشته است. «موسسه کوچینگ و راه‌بری رای‌مانا» اولین مرکز آموزش کوچینگِ مبتنی بر علم روانشناسی در ایران است. موسسه رای‌مانا در حوزه آموزش روانشناسی کوچینگ، همواره با استفاده از دانش روز، مربیان متخصص و روش‌های نوین آموزشی، خدماتی با کیفیت و هم‌سطح با استانداردهای جهانی ارائه کرده است.


مخاطبان برنامه “گواهینامه بین المللی کوچینگ سازمانی و کارکنان “

تمامی راه‌بران و مدیران سازمان‌ها، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ که علاقه‌مند به یادگیری کوچینگ علمی هستند، می‌توانند در این برنامه حضور پیدا کنند. در دنیای کسب و کار امروز، برای بهبود عملکرد سازمان‌ها و سرمایه‌های انسانی مشغول در آن، تنها داشتنِ دانشِ مدیریت یا روحیه و ویژگی‌های راه‌بری کافی نیست. سرمایه‌های انسانی در دنیای بسیار پیچیده امروز، دیگر صرفا با عوامل انگیزشی بیرونی و یا فقط برای اهداف سازمانی تلاش نمی‌کنند. راه‌بران و مدیرانی که کوچینگ علمی می‌دانند، از طریق یک مدل علمی ﮔﻔﺘﮕﻮی ﻣﻮﺛﺮ با کارکنان خود، می‌توانند به آن‌ها کمک کنند تا خود را بشناسند، از انگیزه‌های درونی‌ خود آگاهی پیدا کنند و ظرفیت‌های فردی و تیمی خود را رها کرده و به فعل برسانند. از این طریق است که افراد توسعه پیدا می‌کنند، متعهدانه‌تر و مسئولانه‌تر رفتار می‌کنند و سازمان‌ها نیز به اهدافشان می‌رسند.  

روند آموزش در برنامه “گواهینامه بین المللی کوچینگ سازمانی و کارکنان “

راه‌بران و مدیران شرکت‌کننده در این برنامه علمی- حرفه‌ای، با استفاده از شیوه‌ها و منابع منحصربه‌فرد ارائه شده که شامل ویدئو‌های آموزشی، جزوات تخصصی، کتاب‌های مرتبط، منابع متنی و غیرمتنی، انجام‌‌ تمرین و ایفای نقش‌های متعدد، ‌ارتباط منظم و فعال با راهنماها، محیط تعاملی و سایر اقلام آموزشی/یادگیری تدارک دیده‌شده در برنامه، در سطح بین‌المللی، به کفایت و شایستگی اصیلی دست پیدا می‌کنند.

طول برنامهتعداد ماژولکل ساعت آموزشیتعداد ارزیابی
۹ ماه۴ ماژول۱۲۰ ساعت۴ ارزیابی

محتوای ماژول‌ها

 • ماژول اول :  اصول و مقدمات کوچینگ ( یک ماه)
 • ماژول دوم: زیربنای کوچینگ علمی؛ روانشناسی کنترل درونیِ تئوری انتخاب و راه‌بری شخصی (2 ماه)
 • ماژول سوم: اجرای مدل علمی کوچینگ WDEOP در زمینه توسعه فردی (3 ماه)
 •  ماژول چهارم: اجرای مدل علمی کوچینگ WDEOP در زمینه سازمانی (3 ماه)

نکته: هر ماژول، پیش‌نیاز ماژول بعد از خود است.

 • افزایش مهارت در توسعه کارکنان
 • افزایش مهارت در مدیریت سرمایه‌های انسانی
 • کمک به افزایش وفاداری و تعهد سازمانی
 • استفاده بهینه‌‌تر از منابع سازمان
 • مهارت‌افزایی هدفمند و کارآمد کارکنان
 • کمک به تیم‌سا‌زی و تقویت کار تیمی
 • رفع مشکلات ارتباطی که معمولا در سازمان‌ها باعث کاهش عملکرد ‌می‌شود
 • بهبود بخشیدن به رابطه بین مدیر و کارکنان، مدیر و مدیران ارشد و کارکنان با یکدیگر
 • ایجاد تیم‌های کارآمد و بهره‌ور و تقویت کارآمدی و بهره‌وری در سیستم
 • استفاده موثر و اثربخش‌تر از منابع درونی سازمان

«سازمان مدیریت صنعتی» نخستین نهاد حرفه‌ای‌-تخصصیِ فعال در حوزه‌ی مشاوره، آموزش و تحقیق مدیریت در ایران به شمار می‌رود که بیش از نیم ‌قرن پیش با مأموریت کمک به توسعه‌ی ظرفیت مدیریت کشور تشکیل شده است و از ابتدای فعالیت خود در دهه‌ی ۱۳۴۰ نقش مؤثری در رشد و توسعه‌ی صنعتی ایران، تحول و به‌سازی سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور ایفا کرده است.

«رویکرد واحد مشاوره و تحقیق» سازمان مدیریت صنعتی آن است که در کنار راه‌بران و تیم‌های مدیریت کسب ‌وکارها و نهادها قرار گیرد و می‌کوشد:

• با ارائه طیف وسیعی از خدمات مشاوره‌ای، پژوهشی و رتبه‌بندی به بنگاه‌های اقتصادی و مادر، شرکت‌های تجاریِ بزرگ، متوسط و کوچک، مؤسسات و شرکت‌های نوپا را در زمینه اتخاذ تصمیمات و راهبردهای مناسب، طراحی و اجرای تغییر و تحولات موثر در راستای ارتقاء سطح عملکرد و بهره‌وری آن‌ها کمک کند.

• با توسعه رویکرد و بینش مدیریتی و دانش و مهارت‌های مورد نیاز راه‌بران و مدیران سازمان‌ها (در شرایط فعلی و آینده) و توسعه ظرفیت و توانمندی سرمایه‌های انسانی، کسب ‌و‌کارها و نهادها را در هر اندازه‌ای از حجم فعالیت برای شناسایی، رفع مهم‌ترین چالش‌ها و بهره‌مندی از فرصت‌ها یاری دهد.

«موسسه کوچینگ و راه‌بری رای‌مانا» از سال ۱۳۹۷و هم‌زمان با گسترش حرفه کوچینگ علمی در جهان، به‌عنوان اولین مرکز آموزش روانشناسی کوچینگ، در ایران شروع به‌کار کرد. بنیان‌‌گذاران رای‌مانا در حوزه روان‌شناسی، کوچینگ و مشاوره مدیریت منابع انسانی، تحصیلات آکادمیک و بیش از سه دهه سابقه علمی و حرفه‌ای بین‌المللی دارند. رای‌مانا توانسته است با استفاده از دانش روز و بهره‌گیری از متخصصین مربوطه و روش‌های نوین آموزشی، خدماتی با کیفیت و هم‌سطح با استانداردهای جهانی در حوزه آموزش روانشناسی کوچینگ ارائه نماید.

ماموریت رای‌مانا “آﻣﻮزشِ ﻫﻤﮕﺎن ﺑﺮای دﺳﺘﯿﺎﺑﯽ ﺑﻪ ﯾﮏ زندگی ﺧﻮب، ﺧﻮش و مسئولانه” است. رای‌مانا برای تحقق ماموریت خود علاوه بر تولید مستمر منابع کوچینگ (شامل کتاب‌های تخصصی کوچینگ)، ارتباط با سازمان‌های علمی-آموزشی بین‌المللی و اشخاص حقیقی متخصص در سرتاسر جهان، به‌طور مداوم سطح علمی نیروهای متخصص خود را ارتقا داده و می‌دهد. رای‌مانا خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

 • گواهینامه بین‌المللی کوچینگ زندگی؛ کوچینگ انتخاب و کوچینگ مثبت (مبتنی بر روانشناسی کوچینگ)
 • گواهینامه بین‌المللی کوچینگ سازمانی و کارکنان با همکاری سازمان مدیریت صنعتی (مبتنی بر روانشناسی کوچینگ)
 • خدمات کوچینگ (فردی و سازمانی)
 • دوره‌های توسعه فردی برای عموم

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در برنامه می‌توانید به لینک https://consulting.imi.ir/coaching

یا با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید:

شماره تماس:۲۲۰۴۳۰۰۵ داخلی ۲۲۸

سرکار خانم قبادی

شماره تماس:۲۲۰۱۳۴۱۴

سرکارخانم حسينخانی