خانه > برنامه‌های پرورش کوچ زندگی مبتنی بر تئوری انتخاب (کوچینگ انتخاب)
برنامه‌های پرورش کوچ زندگی مبتنی بر تئوری انتخاب (کوچینگ انتخاب)

برنامه‌های پرورش کوچ زندگی مبتنی بر تئوری انتخاب (کوچینگ انتخاب)

کوچینگ انتخاب بر اساس تئوری انتخاب ویلیام گلسر بنا گذاشته شده است، که به انسان‌ها می‌آموزد رفتار تنها انسانی که می‌توانیم کنترل کنیم، رفتار خودمان است. خانم کیم اُلور، بنیان‌گذار برنامه کوچینگ انتخاب و مدیر موسسه Olver International است. او یک کوچ و مشاور رسمی، نویسنده، مربی و سخنران مشهور بین‌المللی است که در کمک به افراد برای هماهنگی بهتر با افراد مهم زندگی‌شان، از جمله خودشان، در خانه و محل کار تخصص دارد.

موسسه رایﻣﺎﻧﺎ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪه رﺳﻤﯽ موسسه Olver International و Academy of Choice آمریکا، برگزارکننده انحصاری برنامه گواهینامه بین‌المللی کوچینگ انتخاب در ایران است. این برنامه توسط Board Certified Coach (BCC) از کشور آمریکا اعتباریابی و به‌رسمیت شناخته شده است. فارغ‌التحصیلان برنامه ما در صورت تمایل به دریافت مدرک تکمیلی BCC می‌توانند بر اساس پیشینه تحصیلی-حرفه‌ای خود شخصاً اقدام کنند 

این برنامه همچنین به تایید مرکز اعتبارسنجی و آموزش (Center for Credentialing & Education) از کشور آمریکا رسیده است، که از استانداردهای حرفه‌‌ای بسیار بالایی برخوردار بوده و در گستره جهانی از طریق اعتبارسنجی، ارزیابی و ارائه خدمات کسب و کار، حرکت در مسیر تعالی حرفه‌‌ای را میسر ‌‌می‌سازد.

روش اجرای برنامه‌های‌ گواهینامه بین‌المللی کوچینگ انتخاب (پایه، سازمانی و حرفه‌ای)

پس از احراز صلاحیت فردِ درخواست کننده برای ورود به برنامه و نهایی شدن ثبت‌نام او، دانش‌پذیر با استفاده از کد عبور خود می‌تواند وارد فضای اختصاصی و استاندارد آموزشی برنامه شود. او در هر ساعتی از شبانه‌روز می‌تواند ماژول آموزشی با دقت طراحی شدهٔ مربوطه را که شامل متن، ویدئو، اسلاید و درسنامه‌های صوتی است را مطالعه کند و بگذراند و تکالیف را پس از انجام دادن بارگذاری کند. هر دانش‌پذیر در زمان تعیین شده، هر ماژول را با در نظر گرفتن استانداردهای کیفی مورد نظر به پایان می‌رساند و  پس از انجام ارزشیابی مربوطه، وارد ماژول بعدی می‌شود.

دانش‌پذیران در حین برنامه به گروه‌های اجتماعی اختصاصی و عمومی داخل برنامه دسترسی دارند که می‌توانند درباره موضوعات مربوط به دوره با یکدیگر همفکری و تعامل کنند. همچنین، دانش‌پذیران در حین دوره، هر دو هفته یک بار می‌توانند در جلسات رفع اشکال سوپرویژن گروهی شرکت کنند. دانشپذیران در طی هر ماژول می‌توانند از جلسات خصوصی با سوپروایزر خود نیز برخوردار باشند. دانشپذیران برای اتمام موفقیت‌آمیز برنامه، باید ارزشیابی‌هایی را در طی برنامه تکمیل و آزمون‌های عملی پایانی برنامه را با موفقیت پشت سر بگذراند تا بتوانند مدرک بین‌المللی خود را دریافت کنند.

تمایز کوچینگ انتخاب

نظریه پشتیبان کوچینگ انتخاب، تئوری انتخابِ ویلیام گلسر و فرایند مداخله آن بر اساس فرایند مداخله WDEP رابرت وُبُلدینگ است. کوچینگ انتخاب بر نیازهای اساسی ژنتیک، مسئولیت‌پذیری، پذیرش واقعیت، رابطه‌سازی و خودارزیابی تاکید دارد.

 

برنامه‌های گواهینامه کوچینگ زندگی انتخاب به شرح زیر است:

۱- ﮔﻮاﻫﯿﻨﺎﻣﻪ ﺑﯿﻦاﻟﻤﻠﻠﯽ پایه ﮐﻮﭼﯿﻨﮓ زندگی

۲- گواهینامه بین‌المللی حرفه‌ای کوچینگ زندگی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.