خانه > کوچینگ فردی

خدمات کوچینگ فردی و سازمانی!

همگان می توانند از خدمات “کوچینگ” بهره ببرند. اشخاص حقیقی و مدیران سازمانی با دریافت خدمات کوچینگ می توانند کیفیت زندگی و محیط کار و کیفیت روابط شخصی و حرفه ای خود را بهبود بدهند. انسان‌ها با دریافت خدمات کوچینگ علاوه بر توانمند شدن می‌توانند برای دیگران نیز یک منبع ارزشمند و در دسترس باشند. رای‌مانا با بهره گیری از کوچ‌های باصلاحیت، این خدمت را ارائه می‌دهد.

کوچینگ سازمانی

تغییر رفتار فرایندی حساس و زمانبر است، بخصوص برای مدیرانی که سالها به شیوه‌های خاص خود عمل کرده اند. معمولا مدیران بدون دریافت حمایت و کمک تخصصی به سختی می‌توانند رفتارهای کارآمد جدید را جایگزین رفتارهای ناکارآمد قدیمی خود کنند. از این رو توصیه می‌­شود مدیران در کنار حضور در کارگاه‌های آموزشی، از کمک یک کوچ مجرب و صاحب صلاحیت در کنار خود نیز بهره ببرند.

شیوه ارائه خدمات کوچینگ

کوچینگ با رویکرد انتخاب یک فرایند پویا، قوی و آزمون شده است. در این فرایند پویا پس از محیط سازی و پایه‌­ریزی اعتماد به مراجع کمک می­‌شود تا خواسته‌های/اهداف اصلی خود را بشناسد، کارهایی که برای آن انجام می­‌دهد یا تا کنون انجام داده است را شناسایی کند، آنها را ارزیابی کند، بر اساس نتیجه کارهایش، سایر گزینه‌ها را بررسی کند و در نهایت برای رسیدن به خواسته/هدف خود یک برنامه عملی تنظیم و در جهت آن، اقدامات مشخص عملی انجام دهد و مرتب خود را ارزیابی کند. در طی این فرایند، کوچ از طریق فعالیت‌های زیر روند تغییر و فرایند کوچینگ را تسهیل می‌کند: استفاده از “فرصت‌های آموزشی” و ارائه آموزش به فرد. ارائه تکلیف به فرد در پایان هر جلسه. در تماس بودن با فرد در زمان‌های بین جلسات برای حمایت و کمک به رفع موانع. معرفی منابع لازم (کتاب، جزوه،..) به فرد. کمک به فرد برای تمرین کردن و تسلط یافتن بر “خود-ارزیابی” به عنوان کلید تغییر. تشویق فرد و کمک به وی برای یافتن انگیزه در درون خود.

جلسه کوچینگ برای سطوح سرپرستی و مدیریت میانی

کوچینگ مهم‌ترین نقشی است که یک مدیر راه‌­بر باید داشته باشد تا بتواند به توسعه دیگران و سازمان کمک کند. خیلی از اوقات مدیران درگیر مسائلی هستند که برای حل آنها نیاز به کمک دارند که این مهم از طریق فرایند کوچینگ امکان پذیر است. این موضوعات می تواند شامل هدف‌گذاری، برنامه ریزی و سازماندهی فردی/تیمی، تصمیم­‌گیری، مدیریت روابط انسانی، استرس شغلی، تعادل زندگی، تعارض‌های بین­‌فردی یا گروهی و سایر موارد مربوطه باشد. مدیران با دریافت خدمات کوچینگ علاوه بر توانمند شدن می‌­توانند برای دیگران نیز یک منبع ارزشمند و در دسترس باشند.

تفکر و حل مسئله

  • شیوه‌­های تفکر
  • ابزارهای تفکر و اندیشیدن
  • تفکر خلاق
  • هوش مثبت
  • تحلیل مسئله، حل مسئله و تصمیم‌­گیری
  • تفکر نقادانه و خردمندانه
  • فنون پرسشگری و خود-ارزیابی

کوچ‌های همکار ما

raimana information

البرز منظوری

کارشناس ارشد آموزش

raimana information

آرزو مهران

مدیر آموزش

raimana information

نگار تبریزی

مدیر ارشد آموزش

raimana information

امیر پهلونژاد

عضو موسسه

raimana information

مریم رامین کیا

کوچ همکار

raimana information

مهدی فدایی

کوچ همکار

raimana information

ندا جویبار

کوچ همکار

raimana information

محمد حسن سنگانیان

کوچ همکار

raimana information

آپامه شکوری

کوچ همکار