خانه > آموزش

آموزش

زندگی آسان‌تر نمی‌شود، ما باید همواره قوی‌تر شویم. یکی از شیوه‌های قدیمی و پایدار برای رشد، توسعه و توانمندسازی شخصی و سازمانی، آموزش است. برنامه‌های آموزشی رای‌مانا به سه بخش اصلی زیر تقسیم می‌شود:
راه‌بری شخصی و زندگی (مدرسه سلحشوری)
راه‌بری سازمانی
نیک‌زیستی و شکوفایی (روان‌شناسی مثبت)
این برنامه‌های آموزشی به شیوه‌های حضوری، آنلاین و مجازی یا حتی بر اساس شرایط، با ترکیبی از این سه شیوه ارائه می‌شود.

آموزش حضوری

آموزش حضوری یکی از قدیمی‌ترین روش‌های آموزش است که افراد می‌توانند در محیطی تعاملی در کارگاه حاضر شده و بهتر بر روی یادگیری خود تمرکز کنند. در آموزش حضوری که در موسسه رای‌مانا در قالب کارگاه آموزشی برگزار می‌شود، افراد می‌توانند در محیطی تعاملی و تمرینی، به یادگیری و درونی کردن مفاهیم مورد نظر مشغول شوند. این کارگاه‌ها بیشتر بر مسائل واقعی زندگی و حرفه‌ای شرکت‌کنندگان تمرکز دارد، تا بیان و ارائه حجم فراوانی از اطلاعات. افراد در چنین محیطی می‌توانند از تجربیات سایر شرکت‌کننده‌ها نیز استفاده کنند.

آموزش حضوری

با توجه به ارتباط مستقیم با مربی کارگاه، مسائل بهتر پاسخ داده می‌شود و شرکت‌کنندگان اطلاعاتِ دقیق‌تر و خاص‌تری دریافت می‌کنند. فضای تعاملی بین مربی و دیگر حاضرین وجود دارد، افراد مشارکت می‌کنند، تمرین و کاربرگ حل می‌کنند و برای جلسه بعد تکلیف انجام می‌دهند. همچنین فضای پرسش و پاسخ و ایجاد رابطه‌های موثر بین‌فردی، بازدهی آموزش را افزایش می‌دهد. همچنین در چنین محیط‌هایی امکان شبکه‌سازی بیشتری برای شرکت کنندگان فراهم است. کارگاه‌های حضوری با موضوعات مختلفی برای عموم، متخصصین و سازمان‌ها برگزار می‌شود.

آموزش آنلاین

امروزه تشکیل دوره‌های آموزشی-کارگاهی آنلاین ضرورت پیدا کرده است. بسیاری افراد ترجیح می‌دهند ساعت‌ها وقت صرف رفت و آمد نکنند و به راحتی و در هر جایی که هستند، با استفاده از امکانات به‌روز و جدید ارتباطی، یادگیری داشته باشند. حتی خیلی از اوقات، محدودیت‌های جغرافیایی و عدم امکان سفر، مانع از حضور ما در جایی می‌شود که می‌توانیم به آموزش استاندارد و با کیفیت دسترسی داشته باشیم.

آموزش آنلاین

در کارگاه‌های آنلاین، به مانند آموزش حضوری و بر خلاف آموزش مجازی، فضای تعاملی بین مربی و دیگر حاضرین وجود دارد، افراد مشارکت می‌کنند، تمرین و کاربرگ حل می‌کنند و برای جلسه بعد تکلیف انجام می‌دهند. همچنین فضای پرسش و پاسخ و ایجاد رابطه‌های موثر بین‌فردی، بازدهی آموزش را افزایش می‌دهد. در موسسه رای‌مانا بسیاری از موضوعات، در قالب کارگاه‌های آنلاین ارائه می‌شود. فهرست بخشی از این دوره‌ها را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید. برای اطلاع از دوره‌ای جدید به این‌جا مراجعه نمایید.

آموزش مجازی

آموزش مجازی بیش از دو دهه است که در دنیای پیشرفته به‌طور جدی در حال استفاده است. آموزش مجازی، استفاده از فناوری اطلاعات برای دسترسی به منابع و محتواهای آموزشی است. در این شیوه مدرن، آموزش به صورت از راه دور و با استفاده از بسترهای الکترونیکی و کامپیوتری انجام ‌می‌شود و نیازی نیست تا مربی و دانشپذیر به صورت فیزیکی و همزمان در یک مکان خاص حضور داشته باشند. در این شیوه، محتوای آموزشی (اسلاید، فایل‌های صوتی، ویدئو، فایل‌های متنی) با یک طراحی کاملا هدفمند، از طریق بسترهای الکترونیکی در اختیار دانشپذیر قرار داده می‌شود.

مهمترین ویژگی‌های آموزش مجازی

  • عدم نیاز به حضور فیزیکی و رفت و آمد آموزش مجازی، ره‌آوردی است که دنیای فناوری اطلاعات برای افراد شاغل و تمام کسانی که با کمبود زمان برای آموزش مواجه بوده‌اند به ارمغان آورده است. در این مدل آموزشی، لزو‌می‌ به حضور فیزیکی همزمان مربی و دانشپذیر در یک زمان خاص در یک مکان خاص نیست، و دانشپذیران ‌می‌توانند از هر جا با استفاده از یک کامپیوتر و گوشی همراه خود و با اتصال به شبکه اینترنت، به محتوای آموزشی دست پیدا کنند. این مهم، آموزش را برای افرادی که در سفر و کار هستند، بسیار آسان و شدنی کرده است. این امر بسیاری از هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. جهت مطالعۀ بیشتر دربارۀ ویژگی‌های آموزش مجازی کلیک کنید.

raimana information