خانه > دوره ها > معرفی و هدف «بازسازی سبک زندگی خود»
raimana information

معرفی و هدف «بازسازی سبک زندگی خود»

انسان ابعاد متفاوتی دارد؛ جسمانی، عاطفی، شناختی و معنوی. همانطور که انسان برای زنده ماندن نیاز به تامین غذا و مراقبت مستمر کیفی از جسمش دارد، او برای بهزیستی روان‌شناختی و شکوفایی نیز نیاز به توسعه و مراقبت از سایر ابعاد بسیار مهمش دارد. بخش قابل توجهی از این مهم، از طریق یادگیری مستمر، برقراری روابط مثبتِ صمیمی و اجتماعی و آفرینش معنا در زندگی حاصل می‌شود. اغلبِ افراد، یادگیری را فقط محدود به دریافت یک یا چند مدرک دانشگاهی یا تکمیل برنامه‌ای حرفه‌ای می‌دانند، در حالی‌که، نوعی از یادگیری که کمک حال و راه‌گشای ما در زندگی و روابطمان است، با یادگیری‌های معمول و یاد شده تفاوت عمده‌ای دارد. برای ارتقاء مستمر ابعاد شناختی (فکری)، عاطفی (هیجانات و روابط) و معنوی خود نیازمند یادگیری موضوعات، مفاهیم، روش‌ها و مهارت‌هایی هستیم که علاوه بر علمی بودن، در زندگی روزمره برای همگان کاربردی و قابل اجرا باشد. این نوع از یادگیری که هم علمی است و هم کاربردی، باعث افزایش کیفیت زندگی، شادمانی و رضایت از زندگی می‌شود. در این برنامه که در دو سطح به‌هم مرتبط و یکپارچه برگزار می‌شود، یک کوچ مجرب به شیوهٔ کوچینگ گروهی به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند تا علاوه بر شناخت عمیق‌تر خود، با یادگیری اصول و مهارت‌های علمی مفید، سبک زندگی‌ای برای خود خلق کنند که منجر به افزایش عملکرد، نیک‌زیستی روان‌شناختی و شادمانی می‌شود.

کوچینگ چیست؟

کوچینگ در کوتاه‌ترین تعریفش یعنی «رهاسازی پتانسیل درونی فرد» برای به حداکثر رساندن عملکرد و تبدیل شدن به بهترین نسخه خود. کوچینگ فرایندی است که فرد با حمایت کوچ، خودآگاهی و مسئولیت‌پذیری‌اش افزایش می‌یابد؛ می‌تواند خود را موثرتر راه‌بری کند؛ کنترل موثرتری بر زندگی‌اش پیدا کند؛ در دوراهی‌های زندگی تصمیم‌های مناسبی بگیرد و زندگی متعادل،‌ همه جانبه و شادمان‌تری را تجربه کند. استفاده از کوچینگ باعث ارتقای عملکرد، پیشرفت حرفه‌ای و شخصی، افزایش بهزیستی (نیک‌زیستی) روان‌شناختی و عمیق‌تر شدن تجربه عمومی زندگی می‌شود. کوچینگ به صورت فردی و گروهی، برای افراد هنجار قابل اجراست که تمرکزشان علاوه بر کشفِ خود (خودشناسی) و یادگیری بیشتر، رسیدن به عملکردهای بالاتر و خلق زندگی مطلوب‌تر است.  

کوچینگ گروهی چیست؟

کوچینگ گروهی برای تعداد محدودی از افراد که هدف مشترکِ توسعه خود را دارند انجام می‌شود. گروه مانند جامعه کوچکی است که انسان‌های متفاوت در آن گرد هم می‌آیند تا در کنار یکدیگر بیاموزند و توسعه یابند. کوچینگ گروهی، به دلیل فضای تعاملی و حمایت سایر اعضا، فرصت‌های توسعه‌ای و یادگیری منحصر به‌فردی را در اختیار همه اعضا گروه قرار می‌دهد. علاوه بر آن، حمایت و حضور راه‌برِ گروه (کوچ) به‌عنوان یک تسهیل‌گر و هدایت‌کننده نیز باعث افزایش توسعه و رشد اعضا می‌شود.

این برنامه برای چه افرادی مناسب است؟

این برنامه برای تمامی بزرگسالان هنجار مناسب است که به‌عنوان یک انسان عادی یا متخصص، متعهدانه به‌دنبال توسعه و تحول مستمر خود هستند.  

سرفصل‌های اصلی گروه: «برنامه جامع توسعه و تحول فردی»

 • نقش مغز در بهبود و ارتقاء عملکرد و کیفیت زندگی خود
 • کشف و توسعه منش و شخصیت خود
 • شناخت نیازهای اساسی روان‌شناختی و مدیریت انگیزه خود
 • ترسیم چشم‌انداز و کشف ماموریت خود در زندگی
 • خلق زندگی‌ مبتنی بر ارزش‌ها و آفرینش معنا در زندگی
 • ادراک و رفتار (شکل‌گیری و تغییر ادراک؛ مدیریت رفتار و ساختن رفتار جدید)
 • مدیریت ناکامی در دو موقعیت متفاوت کنترلی در زندگی
 • مسئولیت‌پذیری فردی و اجتماعی در زندگی
 • «گفتگوی برون‌داد مثبت» و «خود-ارزیابی» به عنوان قلب تغییر
 • خوش‌بینی واقع‌بینانه و منعطف در زندگی
 • مراقبت از خود و خلق هیجانات مثبت
 • مدیریت استرس، سختی‌ها و آسیب‌ها و زندگی در دنیای غیرقابل کنترل‌ها
 • زندگی در لحظه حال
 • خلق و نگهداری پیوندهای انسانی و اجتماعی مثبت
 • کارآمدی و موفقیت از طریق هدف‌گذاری، پایداری و امید
 • خلق یک سبک زندگی متعادل و سالم و باقی ماندن در مسیر نیک‌زیستی (بهزیستی)

مختصات کلی برنامه 

مختصات کلی این برنامه به شرح زیر است:

تعداد جلسات سطح اول 8 جلسه
تاریخ شروع سطح اول 29 شهریور
تعداد جلسات سطح دوم 8 جلسه
تاریخ شروع سطح دوم 1 آذر
مدت زمان هر جلسه 90 دقیقه
فاصله جلسات هفته ای یک‌ جلسه
شیوه اجرا

ترکیبی به شکل همزمان حضوری و غیر حضوری

حضوری:ظرفیت محدود،حداکثر 18 نفر

غیر حضوری:ظرفیت محدود،حداکثر ۱۵ نفر (مختص افراد خارج از تهران و ایران) 

شیوه اجرای برنامه

شیوه تعاملی گروه؛ پرسش و پاسخ‌ها و فعالیت‌های فردی و گروهی، روند یادگیری و تغییر را برای اعضا تسهیل می‌کند. هر جلسه با پاسخ به سوالات جلسه قبل آغاز و سپس موضوع جدید مربوطه عنوان می‌شود. در ادامه، اعضا درباره‌ موضوع بحث و گفتگو می‌کنند، تمرین انجام می‌دهند و در پایان جمع‌بندی انجام می‌شود. در پایان هر جلسه از اعضا خواسته می‌شود تا برای درونی کردن مفاهیم و یادگیری‌هایشان، ابتدا خودارزیابی انجام داده و سپس تکالیف و فعالیت‌هایی را در بین جلسات انجام بدهند. زمانی که سطح اول به پایان برسد، سطح دوم بلافاصله پس از یک استراحت دو الی سه هفته‌ایِ بین برنامه شروع خواهد شد. شرکت‌کنندگان مجازی، همزمان از طریق لینک اختصاصی موسسه رای‌مانا که برایشان ارسال خواهد شد، به جلسه وصل خواهند شد. یک تسهیل‌گر به این عزیزان کمک می‌کند تا در جلسه مشارکت موثر داشته باشند. انتظار می‌رود عزیزانی که به صورت مجازی در برنامه شرکت می‌کنند از اینترنت با کیفیت و کامپیوتر مناسب (ترجیحا لپ‌تاپ یا دسک‌تاپ و نه گوشی همراه) بهره ببرند.

مربی برنامه

امیر پهلونژاد (۱۳۵۱) کوچ زندگی و سازمانی، مشاور، مترجم و مؤلف است و بیش از ۲۵ سال تجربه کار دارد. کتاب‌هایی که تاکنون از او منتشر شده، شامل: به‌پاخاستن برای انسانیت، کوچینگ زندگی، کوچینگ کارکنان، زندگی متعادل (داشتن یا شدن)، کوچینگ سازمانی، هنر زندگی خردمندانه (نگاهی نو بر آموزه‌های حکیم باستان اپیکتِتوس)، کوچینگ مثبت، کوچینگِ خود (شکوفایی رابطه با خود مبتنی بر تئوری انتخاب) و کوچینگ زندگی مثبت (راهنمای نیک‌زیستی و شکوفایی در بستر روان‌شناسی مثبت) است. او مأموریت خود را در زندگی این‌گونه تعریف می‌کند: «تعهد به رشد و توسعه‌ شخصی مستمر و کمک به افراد و تیم‌ها برای ارتقای کیفیت زندگی و عملکردشان». امیر پهلونژاد بیش از ۱۶ سال است که به‌طور حرفه‌ای مشغول ارائه و آموزش کوچینگ است. او مدارک بین‌المللی کوچینگ و روان‌شناسی کوچینگ خود را از کشور‌های اتریش، آلمان و آمریکا دریافت کرده است. او کارگاه‌ها و گروه‌های متعددی در حوزه‌ راه‌بری و کوچینگ برای عموم و سازمان‌ها طراحی و اجرا کرده و به‌عنوان کوچ، مدرس و تسهیلگر، در پروژه‌های توسعه‌ راه‌بران سازمانی با سازمان‌ها و مؤسسات معتبر آموزشی بین‌المللی همکاری دارد. امیر پهلونژاد، هم اکنون، کاندیدای دکترای تخصصی مشاوره و راهنمایی است. او همچنین در کنار تحصیلات آکادمیک، همواره مشغول ارتقای دانش و مهارت‌هایش نیز بوده است؛ مانند گذراندن برنامه‌های تخصصی روان‌شناسی مثبت (زیرنظر دانشگاه پنسیلوانیا)، مبانی نظریه خود-تعیین‌گری (زیرنظر دانشگاه روچستر)، رویکرد راه‌حل‌مدار، نظریه سیستمی و پذیرش و تعهد. امیر پهلونژاد مربی و عضو هیئت علمی و کمیته آموزش مؤسسه‌ بین‌المللی ویلیام گلسر (تئوری انتخاب، واقعیت‌درمانی و مدیریت راه‌برانه) است. او به مطالعه و ترجمه، فلسفه، موسیقی، خطاطی، ورزش، کوهپیمایی و طبیعت‌گردی علاقه‌مند است و بیش از بیست سال است که در کنار همه‌ فعالیت‌های زندگی و حرفه‌ای خود، هنر رزمی و فلسفی آی‌کی‌دو را نیز آموزش می‌دهد.

ارزش و شیوه ثبت‌نام

جدول ۲:‌ ارزش برنامه

کوچینگ گروهی :«برنامه جامع توسعه و تحول فردی» تعداد و فاصله جلسات در ماه  ارزش (تومان)
سطح اول

۸ جلسه- هفته‌ای یک جلسه

چهارشنبه‌ها- ۱۹ الی ۲۰:۳۰

تاریخ شروع از29 شهریور
6،000،000
سطح دوم

۸ جلسه- هفته‌ای یک جلسه

سه‌شنبه‌ها- ۱۹ الی ۲۰:۳۰

تاریخ شروع از ۱ آذر
6،000،000
  • شهریه هر سطح، پیش از شروع آن سطح باید به‌طور کامل پرداخت شود.
  • در صورت پرداخت ارزش هر دو سطح در ابتدای سطح اول، دو میلیون تومان تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

اگر در مورد برنامه‌ی کوچینگ گروهی: بازسازی سبک زندگی خود سوالی دارید، از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید. 






  مربیان

  • raimana information امیر پهلونژاد

  2 پاسخ به “کوچینگ چیست و چه کاربردی دارد؟   ”

  1. tarlan گفت:

   سلام امکان تخفیف روی دوره ها وجود دارد؟

   • کارشناس تولید محتوا گفت:

    سلام وقت بخیر لطفا صفحه‌ی مارو در اینستاگرام دنبال بفرمایید اطلاع‌رسانی‌ها اونجا انجام میشه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   جهت ثبت نام لطفا ارزش دوره را به شماره کارت 6219861036567104 به نام ناهید حیدری و امیر پهلونژاد واریز کرده و فیش آن را به شماره 09120993451 ارسال کنید.

   همچنین در صورت وجود هرگونه سوال می‌توانید با شماره 09120993451 و یا از طریق فرم زیر با ما تماس بگیرید.







   بازگشت

   قوانین ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی آفلاین:

   کاربرگرامی سلام، وقت بخیر

   از این‌که می‌توانیم در مسیر یادگیری و توسعه خود، همراه شما باشیم، خوشحالیم. لطفا پیش از نهایی کردن پرداخت و ثبت‌نام خود، موارد زیر را به دقت مطالعه و تایید نمایید.

   1. زمان استفاده از دوره‌ای که ثبت‌نام کرده‌اید محدود است و با توجه به میزان محتوا و تکالیف هر دوره، زمان دسترسی به شما اعلام می‌گردد. لازم به توضیح است حداقل زمان دسترسی به هر دوره 2ماه تقویمی است.

   2. پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام و دریافت ایمیل دسترسی به دوره، امکان انصراف و برگشت هزینه به هیچ عنوان وجود ندارد. در صورتی که دوره را به اشتباه انتخاب کرده باشید و هنوز آن را آغاز نکرده باشید (قبل از دریافت ایمیل لینک ورود)، می‌توانید با هماهنگی پشتیبانی، دوره خود را فقط به دوره‌ی دیگری تغییر بدهید.

   3. مالکیت معنوی و مادی محتوای دوره‌ها، شامل فایل‌های متنی، تصویری، صوتی و یا فیلم که از طریق برنامه آموزشی به آن دسترسی خواهید داشت، متعلق به موسسه رای‌مانا است.

   4. اطلاعات کاربری که از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود، فقط برای استفاده‌ی شما در اختیارتان قرار می‌گیرد، پس لطفا این اطلاعات را در اختیار دیگران قرار ندهید.

   ادامه