خانه > دوره ها > بسته آموزشی حل مساله و تصمیم‌گیری
raimana information

بسته آموزشی حل مساله و تصمیم‌گیری

اهداف و دست‌آوردها

هدف از این کارگاه آشنایی مخاطبین با اصول و روش علمی تحلیل،‌ حل مسئله و تصمیم‌گیری است. با پایان یافتن این کارگاه شرکت‌کنندگان می‌توانند با به کارگیری ابزار کاربردی و خلاقانه، منبع حقیقی مسائل و مشکلات را پیدا کنند. می‌توانند یک مسأله را به شکلی شفاف مطرح کنند که تمامی ذینفعان به درستی بدانند که به چه چیزی باید دست یابند. همچنین خواهند توانست از ابزار علمی تحلیل مسأله،‌ حل مسأله و تصمیم گیری برای حل مسائل زندگی خود استفاده کنند. با بکارگیری مهارت‌های بدست آمده، زمان تصمیم‌گیری و حل مسأله را کاهش داده و کیفیت نتایج و راه‌حل‌های بدست آمده را افزایش خواهند داد.

سرفصل‌های دوره

بخش اول: خود‌ارزیابی و تحلیل مسأله
 • خود‌ارزیابی
 • گام اول: شناسایی و تعریف مسأله
 • گام دوم: جمع آوری و پالایش اطلاعات
بخش دوم: تحلیل مسأله
 • گام سوم: روش‌های تحلیل ریشه‌ای مساله
 • تعیین روابط علت و معلولی، نمودار پارتو، تحلیل فرآیند، تحلیل SWOT
بخش سوم: حل مسأله و تصمیم‌گیری
 • گام چهارم: تعریف هدف
 • گام پنجم: گزینه سازی
بخش چهارم: حل مسأله و تصمیم‌گیری
 • گام ششم: آزمون گزینه‌ها و تصمیم‌گیری
 • روش های اولویت بندی گزینه ها
 • برنامه‌ریزی برای پیش‌آمدهای احتمالی
 • گام هفتم: اجرا و ارزیابی تصمیم

شیوه حرکت دانشپذیر در طول دوره

در شیوه آموزش از راه دور، ارائه درس‌ها و تمرین‌ها بصورت هفتگی تقسیم‌بندی و بودجه‌بندی شده است. دانشپذیر برای مطالعه و تکمیل هر هفته آموزشی، حدودا به ۳ الی ۵ ساعت زمان نیاز دارد. هر فرد می‌تواند بر اساس توانمندی خود و میزان وقتی که برای این کار اختصاص می‌دهد،‌ هر هفته آموزشی را در کمتر از یک هفته تقویمی نیز به پایان برساند و به هفته آموزشی بعدی برود. دانشپذیر می‌تواند بر اساس سرعت خود، در کمتر از ۴ هفته پیش‌بینی شده نیز دوره را تکمیل کند.

بروشور دوره

 

مربیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جهت ثبت نام لطفا ارزش دوره را به شماره کارت 6219861036567104 به نام ناهید حیدری و امیر پهلونژاد واریز کرده و فیش آن را به شماره 09120993451 ارسال کنید.

  همچنین در صورت وجود هرگونه سوال می‌توانید با شماره 09120993451 و یا از طریق فرم زیر با ما تماس بگیرید.  بازگشت

  قوانین ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی آفلاین:

  کاربرگرامی سلام، وقت بخیر

  از این‌که می‌توانیم در مسیر یادگیری و توسعه خود، همراه شما باشیم، خوشحالیم. لطفا پیش از نهایی کردن پرداخت و ثبت‌نام خود، موارد زیر را به دقت مطالعه و تایید نمایید.

  1. زمان استفاده از دوره‌ای که ثبت‌نام کرده‌اید محدود است و با توجه به میزان محتوا و تکالیف هر دوره، زمان دسترسی به شما اعلام می‌گردد. لازم به توضیح است حداقل زمان دسترسی به هر دوره 2ماه تقویمی است.

  2. پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام و دریافت ایمیل دسترسی به دوره، امکان انصراف و برگشت هزینه به هیچ عنوان وجود ندارد. در صورتی که دوره را به اشتباه انتخاب کرده باشید و هنوز آن را آغاز نکرده باشید (قبل از دریافت ایمیل لینک ورود)، می‌توانید با هماهنگی پشتیبانی، دوره خود را فقط به دوره‌ی دیگری تغییر بدهید.

  3. مالکیت معنوی و مادی محتوای دوره‌ها، شامل فایل‌های متنی، تصویری، صوتی و یا فیلم که از طریق برنامه آموزشی به آن دسترسی خواهید داشت، متعلق به موسسه رای‌مانا است.

  4. اطلاعات کاربری که از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود، فقط برای استفاده‌ی شما در اختیارتان قرار می‌گیرد، پس لطفا این اطلاعات را در اختیار دیگران قرار ندهید.

  ادامه